Czy epilacja laserowa boli?

Najczęstsze pytanie, które od was słyszmy to: czy będzie bolało?

Jak wiadomo na temat epilacji/ depilacji laserowej powstało już wiele mitów i jeszcze więcej przerażających historii Twoich koleżanek.

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy zabieg boli, ponieważ każdy z nas jest inny i każdy z nas inaczej reaguje na nowe bodźce. Podczas epilacji laserowej wytwarzane jest ciepło i ono może być różnie odczuwalne. Generalnie odczuciom jakie towarzyszą zabiegowi, ciężko jest nadać nazwę ból. Są miejsca gdzie nie czuć absolutnie nic, jakieś delikatne igiełki lub „kopnięcia” prądem, a są miejsca gdzie te doznania są bardziej intensywne, jednak w dalszym ciągu ciężko je nazwać bólowymi.

Mamy kilka cudownych przykładów, jak wcześniejsze poddawanie się zabiegom epilacji/ depilacji laserowej, powoduje pewną blokadę, aby wylądować na fotelu zabiegowym kolejny raz. Słyszałyśmy już wiele historii o przerwanych sesjach zabiegowych i „uciekaniu” z fotela. Niejednokrotnie zanim wykonałyśmy pierwszy „strzał” musiała minąć dłuższa chwila, aby Pani przygotowała się psychicznie i chociaż odrobinę się rozluźniła. Co było dalej? Totalny szok, niesamowite zdziwienie i nasz ulubiony tekst … „czego ja się tak bałam i stresowałam cały dzień”. Jeszcze trochę i będziemy to recytować po paru strzałach (tych laserem, nie % ? ) razem z wami ?

Jak pewnie zauważyliście, zarówno chętnie przyjmujemy na nasz fotel zabiegowy panie, jak i PANÓW! Tak, tak Panowie (do tych którzy jeszcze nie byli lub nawet o tym nie myśleli) to zabieg również dla WAS! Ciekawe jesteśmy ilu z Was radzi sobie z owłosieniem różnych miejsc w tradycyjny sposób? Ilu z was gimnastykuje się z maszynką? Ilu z was bohatersko zdecydowało się na depilację woskiem (tak, tak tu chodzi o to bolesne wyrywanie) i powiedziało: Było super! Ja chcę jeszcze raaaaaz! Jeżeli chociaż jeden z was odpowiedział twierdząco, że podszedł do kolejnego zabiegu z entuzjazmem lub w ogóle o nim pomyślał w takich kategoriach, to sorry ale nie wierzymy. Wracając do zabiegów w naszym gabinecie. Jesteście u nas bardzo mile widziani i z przyjemnością pomożemy pozbyć się wam owłosienia z klatki piersiowej, pleców, ramion, przedramion itd… i wiecie co? To nie boli! Nie jednego mężczyznę gościłyśmy już na naszej kozetce, tak, tak, GOŚCIŁYŚMY, u nas pracują same dziewczyny ? młode ? . Jeden z panów podczas epilacji ZASNĄŁ nam na kozetce… ZASNĄŁ. Czy któryś z was wyobraża sobie zasnąć podczas depilacji woskiem? … No właśnie…my też nie. ?

Podsumowując, ciężko jednoznacznie stwierdzić czy epilacja laserowa boli. Naszym zdaniem nie. Najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji jest sprawdzenie tego na własnej skórze. Właśnie dlatego pierwszy zabieg w naszym gabinecie zawsze macie za 50% ceny regularnej. Może warto sprawdzić, by później móc się cieszyć gładką skórą na dłużej? ?