Depilacja laserowa a pora roku

Czy pora roku ma jakiś wpływ na zabiegi epilacji laserowej?

Nasza odpowiedź na to pytanie brzmi- ZDECYDOWANIE TAK!

Epilacja laserowa jest zabiegiem, który można powiedzieć jest w dużej mierze determinowany przez pory roku. Są oczywiście partie ciała, które możemy poddawać zabiegowi cały rok, o ile nie jesteś nudystą/nudystką ? jednak takie części ciała jak twarz, nogi, przedramiona, plecy czy klatka piersiowa są zabiegiem, który wykonuje się w okresie jesienno- zimowym, ewentualnie wczesno wiosennym.

Dlaczego?

Powód jest bardzo prosty. Wszystkiemu „winne” jest słońce i promieniowanie UV.

Podczas epilacji laserowej chromoforem dla wiązki laserowej jest melanina- barwnik włosów oraz skóry. Melanina w skórze częściowo pochłania promieniowanie lasera, powodując, że nasza skóra staje się bezbronna w obliczu promieniowania słonecznego. Może to powodować poparzenia i  powstawanie przebarwień skóry po kontakcie z promieniowaniem słonecznym, a te zdecydowanie trudniej usunąć niż sam włos.

Dodatkowo podczas trwania epilacji laserowej, nawet w miesiącach kiedy operacja słońca jest dużo mniejsza niż latem, należy stosować kremy z SPF50, pomoże to ochronić naszą „nagą” skórę przed fotopoparzeniem.

Dodatkowo jeżeli planujemy wyjazdy w tzw. ciepłe kraje w czasie trwania naszej zimy, należy o tym poinformować zabiegowca, aby móc dopasować terminy wizyt nie kolidujące z waszym wakacyjnym wyjazdem. Wiąże się to z tym, że epilacji laserowej nie wykonuje się na świeżo opalonej skórze. Jest to spowodowane zwiększonym poziomem melaniny w skórze co może powodować wystąpienie przebarwień skórnych.

Podsumowując, najlepszą porą na rozpoczęcie serii zabiegów epilacji laserowej jest okres jesienno – zimowy, dla przykładu jeśli latem chcemy cieszyć się  zupełnie gładkimi nogami pierwszy zabieg najlepiej wykonać już na początku września, natomiast tak jak już wcześniej wspomniałyśmy partie takie jak pachy czy bikini możemy poddawać zabiegom epilacji przez cały rok! ?

To jak? Kiedy widzimy się w gabinecie ?