Na przestrzeni lat zabiegi epilacji laserowej stały się nie tylko dużo bardziej przystępne cenowo ale również nieporównywalnie dużo bardziej komfortowe. Ciągły rozwój technologii powoduje, że nie ma potrzeby stosowania maści znieczulających, a okres pozabiegowy jest praktycznie bezbolesny. Kto z was słyszał opowieści koleżanek o tym, że zabieg epilacji laserowej jest piekielnie bolesny, a uczucie pieczenia skóry towarzyszyło jeszcze przez kilka dni? Z Motus AY, to już przeszłość.
Laser Motus AY włoskiej firmy DEKA (światowy lider w technologii światła laserowego), zapewnia najnowocześniejsze technologie dostępne na rynku. Urządzenia najnowszej generacji, produkowane przez firmę, wychodzą naprzeciw rosnącym potrzebom osób które chcą poddać się epilacji laserowej.
Motus AY jest laserem aleksandrytowym o długości fali 755 nm. Fantastycznie sprawdzi się u osób które posiadają cienkie oraz jasne włosy. Krótki czas trwania impulsu oraz system chłodzący zapewniają osobie poddanej epilacji laserowej maksymalny komfort. Dodatkowo epilacja prowadzona jest w ruchu, co pozwala na wykonanie szybkiego i bezbolesnego zabiegu.
Co dalej epilacja laserem Motus AY?
- Oczywiście brak włosów ? ale ponad to…
- Większy komfort zabiegu
- Mniejsze ryzyko poparzenia
- Mniejsze ryzyko zamian pigmentacyjnych
- Zabieg jest niemalże bazbolesny
Na czym właściwie polega zabieg epilacji laserowej?
Zabieg epilacji laserowej nazywany jest również fotoepilacją, podczas zabiegu, do usuwania owłosienia wykorzystywana jest energia światła, dzięki niej w skórze zachodzi zjawisko zwane selektywną fototermolizą. Polega ono na selektywnej destrukcji termicznej za pomocą przyjęcia odpowiednio dużej energii świetlnej. W laserze Motus AY mamy do czynienia z jedną długością generowanej fali, może być ona wykorzystywana do konkretnego zabiegu- oddziałując na konkretny cel- czyli włosy. Ważnym elementem tego zjawiska są chromofory, zwane również fotoakceptorami. W tym wypadku chromoforem w depilacji laserowej jest melanina, cechują się ona specyficzną zdolnością pochłaniania konkretnych długości fal promieniowania laserowego. Energia świetlna, pochłaniana przez melaninę, przekształcana jest w energię cieplną, co daje nam efekt fototermolizy- czyli termicznego uszkodzenia i niszczenia struktur odpowiedzialnych za wzrost włosa. Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za powodzenie zabiegu jest poziom wysycenia mieszka włosowego melaniną- prościej ujmując im więcej ciemnego barwnika tym więcej energii pochłania włos, tym samym generuje wyższą temperaturę, co przyczynia się do szybszych efektów zabiegowych. Pozostałe zmienne mające wpływ na efekty zabiegu: typ skóry, opalenizna, obszar ciała, kolor włosów, grubość włosa, gęstość mieszków.
W zabiegu epilacji laserowej najistotniejszą częścią jest trwałe uszkodzenie struktur włosa, które są odpowiedzialne za jego wzrost. Tylko włosy w fazie anagenu (aktywnego wzrostu włosa)mogą ulec nieodwracalnemu zniszczeniu pod wpływem wiązki laserowej. W zależności od obszaru, płci, a także funkcji hormonalnej czas trwania anagenu może być różny. Przykładowo na głowie około 85-90 % włosów znajduje się w fazie anagenu, natomiast w okolicy bikini już tylko 20-30%.
Ważnym elementem powodzenia zabiegu jest również fototyp skóry osoby zgłaszającej się na zabieg. Aby zabieg był skuteczny, włos powinien być ciemniejszy od skóry o przynajmniej dwa tony. Dlatego też, odradza się wykonywanie zabiegów na opalonej skórze (lub posmarownej samoopalaczem), ponieważ istnieje ryzyko poparzenia, przez nadmierną ilość barwnika. Nie znaczy to jednak, że osoby z ciemną karnacją nie mogą poddać się zabiegom epilacji laserowej, ciemniejsze fototypy wymagają zastosowania innych parametrów oraz może być potrzebna większa ilość zabiegów, ponieważ nie możemy działać zbyt „agresywnie”.
Zalecane odstępy między zabiegami:
- Twarz: 4 tygodnie
- Ramiona/przedramiona: 4-6 tygodni
- Bikini 4-6 tygodni
- Plecy: 8-10 tygodni
- Nogi: 8-10 tygodni
Seria zabiegów obejmuje średnio 6-8 zabiegów, przy włosach cienkich oraz jasnych ilość zabiegów może wynieść więcej
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- Nowotwory
- Świeżo opalona skóra
- Spożywanie substancji fotouczulających: zioła (dziurawiec, nagietek, skrzyp polny) oraz leki (antybiotyki, roaccutane, sterydy)
- Terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie)
- Fotodermatozy
- Epilepsja
- Obniżenie odporności organizmu
- Choroby zakaźne
- Stany zapalne skóry
- Choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy
- Choroby psychiczne
Chcesz cieszyć się gładkim ciałem przez cały rok? Zabieg epilacji laserowej jest właśnie dla Ciebie!
Motus AY Poznań w Depi Booster
Zapraszamy!