Przygotowanie do zabiegu i jego przebieg

Zazwyczaj, gdy umawiamy pierwsze wizyty  lub przeprowadzamy konsultację, pojawia się pytanie jak się przygotować do zabiegu? Czy do epilacji laserowej należy „zapuścić” włoski? Czy można napić się kawy w dzień zabiegu?

W tym artykule odpowiemy Wam na te pytania i przeprowadzimy Was przez całą procedurę, aby przybliżyć Wam zabieg.

Więc… jak przygotować się do zabiegu?

Włosy w okolicy poddanej zabiegowi, powinny być ogolone na „zero”, ponieważ włos pozostawiony powyżej skóry może spowodować poparzenie jej wierzchniej warstwy.

Bezpośrednio przed zabiegiem nie nakładamy na skórę balsamów, olejków oraz nie wykonujemy peelingu. Składniki kosmetyków mogą wejść w reakcje fotouczuleniową z wiązką lasera. Wykonanie peelingu bezpośrednio przed zabiegiem naraża skórę na podrażnienia.

Na parę dni przed zabiegiem oraz w dzień zabiegu należy wstrzymać się z przyjmowaniem niektórych leków. Przede wszystkim tych zawierających: ibuprofen, ketoprofen, naproksen, doksycyklinę, tetracyklinę– pełna lista dostępna w gabinecie.

Nie należy usuwać włosów innymi metodami jak golenie maszynką. Na miesiąc przed zabiegiem należy wstrzymać się z depilacją woskiem, pastą cukrową oraz pęsetą.

Podczas epilacji okolicy twarzy należy się również wstrzymać na dwa tygodnie z peelingami chemicznymi, tak bardzo popularnymi w okresie jesienno- zimowym.

Na minimum 2 tygodnie należy odstawić herbatki zawierające pokrzywę, dziurawiec, nagietek lub skrzyp polny. Są to silnie fotouczulające zioła.

Dodatkowo przed zabiegiem zaleca się zwiększenie podaży wody oraz systematyczne nawilżanie skóry od zewnątrz.

Ok, wiemy  już jak przygotować się do zabiegu, włosy ogolone, wszystkie fotouczulające składniki odstawione, to teraz pytanie co na Ciebie czeka w gabinecie?

Po przeprowadzeniu konsultacji zapraszamy Cię do gabinetu i prosimy o odsłonięcie obszaru zabiegowego. W przypadku epilacji bikini dostajesz od nas bieliznę zabiegową ?

Otrzymujecie od nas te super okulary, które pewnie już widziałeś/aś na zdjęciach. Ochronią Twoje oczy przed rozpraszającą się wiązką lasera.

Pierwszym etapem jest przygotowanie skóry do zabiegu.

Oczyszczamy i odtłuszczamy miejsce zabiegowe.

Golimy włoski, które zostały przez Ciebie pominięte. Nie krępuj się to całkiem normalne ?

Maskujemy białą kredką znamiona barwnikowe- wówczas jest to ślepe miejsce dla wiązki laserowej.

W przypadku duży obszarów zabiegowych tj. nogi, plecy, klatka piersiowa, brzuch- dzielimy miejsca na mniejsze obszary zabiegowe.

Nakładamy żel do USG, chroni on skórę oraz umożliwia poślizg głowicy.

Ustawiamy parametry zabiegowe dostosowane do Twojej skóry oraz koloru i grubości włosa.

Zaczynamy! W zależności od tego czy jest to mały czy duży obszar zabiegowy, pracujemy na jednym z dwóch możliwych trybów pracy lub je ze sobą łączymy, jeżeli duży obszar zawiera miejsce wymagające precyzyjnego działania.

Po skończonym zabiegu usuwamy, żel do USG oraz oczyszczamy skórę z białych oznaczeń.

Koniec! Możesz się ubierać i umawiamy kolejne spotkanie!

W zależności od okolicy, odstępy pomiędzy zabiegami wynoszą od 4 do 10 tygodni.

Mamy nadzieję, że teraz już nic Was nie zaskoczy podczas wizyty w Depi Booster.

Do zobaczenia!

A! Kawy w dzień wizyty można napić się bez żadnych obaw!