Zaburzenie hormonalne a depilacja laserowa

Depilacja laserowa to aktualnie najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Nadmierna ilość owłosienia nie rzadko spędza nam sen z powiek, golimy włoski wieczorem,  a rano wyraźnie czujemy już, że powróciły niemalże w prędkością światła. Nierzadko też towarzyszą temu podrażnienia i stany zapalne.

Generalnie kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn mają dużo delikatniejsze włosy, chyba, że w życiu towarzyszą nam zmiany hormonalne lub uwarunkowania genetycznie, które powodują, że włos jest twardy i występuje w dużo większej ilości niż u przeciętnej kobiety.

W przypadkach zaburzeń hormonalnych tj. PCOS (zespół policystycznych jajników) lub choroby tarczycy, częstym objawem poza nieregularnym cyklem, ogólnym osłabieniem lub nadmiernym pobudzeniem, zaburzeniach metabolizmu występuje również problem nadmiernego owłosienia. Szczególnie zdarza się to  w przypadkach, gdy stwierdzona została produkcja androgenów. W skrajnych przypadkach pojawia się również problem zwany hirsutyzmem. Schodzenie to charakteryzuje się właśnie ponadprzeciętną ilością owłosienia oraz licznymi stanami zapalnymi po goleniu, wynikającymi z tego, że włos jest dużo twardszy oraz występuje w większej ilości. W takim przypadku niezbędna jest konsultacja z lekarzem oraz farmakologiczne leczenie zaburzeń hormonalnych. W trakcie trwania terapii można z powodzeniem wdrożyć walkę z niechcianym owłosieniem w postaci epilacji laserowej. Obserwuje się znaczną redukcję owłosienia oraz towarzyszących mu stanów zapalnych skóry. Można również z powodzeniem wyeliminować lub zredukować zapalenie okołomieszkowe, które często obserwuje się właśnie z powodu wyżej wymienionych zmian hormonalnych.

W przypadku pracy z osobami u których został stwierdzony hirsutyzm lub zaburzenia hormonalne, potrzebna jest większa ilość zabiegów, niż  w przypadku osoby z unormowaną gospodarką hormonalną. Niemniej jednak wykonanie serii zabiegów, a dzięki temu  redukcja niechcianego owłosienia znacznie poprawia komfort życia oraz ogólną jakość skóry, która często wpływa również na znaczą poprawę samooceny. Dzięki wykorzystaniu naszego lasera jesteśmy w stanie skutecznie minimalizować wpływ choroby, a tym samym zdecydowanie poprawić Twój sposób postrzegania swojego ciała oraz znacznie zredukować ilość krępujących sytuacji związanych z nadmiernym owłosieniem.

Podsumowując, jeżeli zmagasz się z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, które skutecznie utrudniają Ci życie pod względem nadmiernej ilości owłosienia, epilacja laserowa jest właśnie dla Ciebie. Najprawdopodobniej będziemy potrzebować więcej sesji zabiegowych, natomiast warto walczyć o lepsze samopoczucie, komfort oraz zdrową skórę! ?